Postępowanie w przypadku stłuczki drogowej

Prowadzenie pojazdu to bardzo odpowiedzialne zajęcie wymagające od kierującego zachowania szczególnej ostrożności i precyzji. Dotyczy to zarówno kierowców samochodów osobowych i dostawczych, jak również pojazdów ciężarowych czy też zestawów TIR. Czasami jednak może dojść do nagłej stłuczki z winy kierowcy lub innego uczestnika ruchu drogowego.

Co zrobić w przypadku stłuczki?

Gdy dojdzie do stłuczki, należy w miarę możliwości ustawić samochód z dala od drogi, tak aby nie utrudniać ruchu. Konieczne jest też oznaczenie miejsca zdarzenia trójkątem ostrzegawczym umieszczanym za pojazdem (do metra na terenie zabudowanym, 30-50 metrów na terenie niezabudowanym oraz 100 metrów na drodze ekspresowej lub autostradzie).

Po oznaczeniu miejsca zdarzenia należy wezwać firmę specjalizującą się w udzielaniu fachowego wsparcia. Godne polecenia są pomoce drogowe oferujące odholowanie pojazdu do warsztatu stacjonarnego lub w inne wskazane miejsce. Wiele firm posiada holowniki przystosowane do transportu TIR-ów oraz pojazdów ciężarowych.

Sporo firm zajmujących się holowaniem, oferuje również usługi z zakresu mobilnego serwisu TIR. Wyspecjalizowani usługodawcy, tacy jak na przykład firma https://walan.pl oferują fachowe działania z zakresu naprawy standardowych i bardziej skomplikowanych usterek na trasie. Często są one w stanie dokonać naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku drobnej stłuczki.

Stłuczka a wypadek drogowy

Innym niespodziewanym i nieprzyjemnym zdarzeniem jest wypadek drogowy. W tym przypadku mamy już do czynienia z osobami poszkodowanymi. Postępowanie w razie wypadku jest podobne jak przy stłuczce. Trzeba jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do wzywania pomocy drogowej, należy ustalić liczbę osób poszkodowanych, zapewnić im pierwszą pomoc oraz wezwać pogotowie. Ponadto efekty poważniejszych wypadków są trudniejsze do likwidacji na miejscu, więc jedyną opcją jest w tym przypadku holowanie do stacjonarnego warsztatu.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się