Wtryskiwacze są elementami silnika, które są przystosowane do regulowania, dlatego powinno się wykonywać taką czynność, aby uniknąć problemów z dawkowaniem paliwa.

Sama regulacja jest jednym z etapów procesu regeneracji wykonywanego przez różne firmy, takie jak https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu. W ramach regenerowania wtryskiwacze są czyszczone, regulowane i sprawdzane pod kątem uszkodzeń. Końcowym etapem jest test pod kątem sprawności i niezawodności wtrysku.
Regulacja wtryskiwaczy diesla – co to takiego?
Pod pojęciem regulacji, należy rozumieć ustawianie dawek paliwa, które są podawane przez wtryskiwacz do komory jednostki napędowej. Samo ustawianie dawki różni się pod kątem procesu w zależności od typu wtryskiwacza. Przykładowo wtryskiwacze typu CR reguluje się korzystając z podkładek regulacyjnych.
Warto regularnie dokonywać przeglądu technicznego pojazdu pod kątem regulacji wtryskiwaczy. Ich rozregulowanie wpływa na dawkowanie paliwa, a to przekłada się na pracę silnika i zużycie paliwa. Sama regulacja musi być precyzyjna, dlatego zaleca się korzystanie z usług firm dysponujących odpowiednim wyposażeniem oraz umiejętnościami i doświadczeniem branżowym.
Ile kosztuje regulacja wtryskiwaczy?
Pomimo, że regulacja wtryskiwaczy jest istotna, sama usługa tego rodzaju nie jest kosztowna. W ramach takiej usługi wykonywane są następujące czynności:
- kontrola dawki paliwa,
- sprawdzenie czasu potrzebnego do otwarcia wtrysku,
- sprawdzenie szczelności wtrysku,
- kontrola sposobu rozpylania paliwa.
Precyzyjna kontrola, czyszczenie, regeneracja i regulacja to zwykle koszt rzędu 200-300 zł za sztukę. Usługi takie obejmują również końcowe testy oraz kodowanie.