Podstawowe informacje na temat regulacji wtryskiwaczy

Wtryskiwacze są elementami silnika, które są przystosowane do regulowania, dlatego powinno się wykonywać taką czynność, aby uniknąć problemów z dawkowaniem paliwa.

Pixabay/Autor: Counselling

Sama regulacja jest jednym z etapów procesu regeneracji wykonywanego przez różne firmy, takie jak https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu. W ramach regenerowania wtryskiwacze są czyszczone, regulowane i sprawdzane pod kątem uszkodzeń. Końcowym etapem jest test pod kątem sprawności i niezawodności wtrysku.

Regulacja wtryskiwaczy diesla – co to takiego?

Pod pojęciem regulacji, należy rozumieć ustawianie dawek paliwa, które są podawane przez wtryskiwacz do komory jednostki napędowej. Samo ustawianie dawki różni się pod kątem procesu w zależności od typu wtryskiwacza. Przykładowo wtryskiwacze typu CR reguluje się korzystając z podkładek regulacyjnych.

Warto regularnie dokonywać przeglądu technicznego pojazdu pod kątem regulacji wtryskiwaczy. Ich rozregulowanie wpływa na dawkowanie paliwa, a to przekłada się na pracę silnika i zużycie paliwa. Sama regulacja musi być precyzyjna, dlatego zaleca się korzystanie z usług firm dysponujących odpowiednim wyposażeniem oraz umiejętnościami i doświadczeniem branżowym.

Ile kosztuje regulacja wtryskiwaczy?

Pomimo, że regulacja wtryskiwaczy jest istotna, sama usługa tego rodzaju nie jest kosztowna. W ramach takiej usługi wykonywane są następujące czynności:

  • kontrola dawki paliwa,
  • sprawdzenie czasu potrzebnego do otwarcia wtrysku,
  • sprawdzenie szczelności wtrysku,
  • kontrola sposobu rozpylania paliwa.

Precyzyjna kontrola, czyszczenie, regeneracja i regulacja to zwykle koszt rzędu 200-300 zł za sztukę. Usługi takie obejmują również końcowe testy oraz kodowanie.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się