Czy warto ozonować układ klimatyzacji w samochodzie?

Klimatyzacja samochodowa to bardzo ważny układ stosowany w pojazdach osobowych, dostawczych oraz wielu innych typach aut. Dzięki niej można poprawić komfort jazdy w porze letniej, gdy upały potrafią dać się we znaki, a wnętrza pojazdów nagrzewają się do absurdalnie wysokich temperatur. Prawidłowe działanie układu klimatyzacji jest uzależnione od wielu czynników i prawidłowej eksploatacji.

W wyniku długiej eksploatacji w systemie samochodowej klimatyzacji mogą pojawić się grzyby, pleśń oraz inne zanieczyszczenia, które powodują reakcje alergiczne, podrażnienia dróg oddechowych oraz nieprzyjemne zapachy. W związku z tym warto pomyśleć o skutecznej metodzie czyszczenia takiego układu. Jedną z nich jest ozonowanie klimatyzacji.

Korzyści związane z ozonowaniem klimatyzacji w aucie

Wspomniana wyżej usługa ozonowania klimatyzacji jest jak najbardziej godna polecenia i warto z niej korzystać. Przede wszystkim ozon jest związkiem posiadającym bardzo silne właściwości odkażające i jest on prawie pięćdziesiąt razy skuteczniejszy od chloru. Dużym atutem ozonu jest fakt, że posiada on formę gazową, która jest w stanie dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków systemu klimatyzacji. Dzięki ozonowi można odkazić, odgrzybić i oczyścić nie tylko klimatyzację, ale również podsufitkę i tapicerkę, likwidując przy okazji nieprzyjemne zapachy z całego pojazdu. Szkodliwe substancje i związki są utleniane, a nie maskowane, więc po ozonowaniu nie stanowią one już żadnego problemu. Koszt takiej usługi do od kilkudziesięciu to 100-150 zł w zależności od warsztatu.

Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Dzięki ozonowaniu można pozbyć się nie tylko różnych zanieczyszczeń i brzydkich zapachów. Metoda ta pozwala na dokładne i skuteczne odgrzybianie. W porównaniu z innymi metodami, ozonowanie nie wymaga kupowania żadnych specjalnych preparatów chemicznych. Sam proces jest skuteczny i łatwy do przeprowadzenia nawet dla początkujących osób.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ozonowania?

Proces ozonowania odbywa się w zamkniętym, wcześniej odkurzonym aucie. Ozon krąży po całym wnętrzu auta oraz po układzie wentylacji i klimatyzacji niszcząc napotkane na swojej drodze grzyby, bakterie oraz inne zanieczyszczenia. Produkt ten jest w pełni bezpieczny dla ludzi. Średni czas ozonowania to od 30 minut do 1,5 godziny. Proces odgrzybiania należy przeprowadzać przynajmniej raz w roku albo częściej, jeśli nieprzyjemny zapach wydostający się z klimatyzacji będzie się pojawiał szybciej.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się